Další aktuality
Čas na změnu
12. září 2018

Mnoho českých podnikatelů úspěšně řídí své firmy více než dvacet let. A to i navzdory…

Setkání poradců MSIC
2. červenec 2018

Setkání externích poradců Moravskoslezského inovačního centra z řad podnikatelské sféry…

Projektový klub na téma interim managementu
25. duben 2018

Dubnové setkání ostravského Projektového klubu v Impact HUB bylo věnováno…

Další aktuality »

Společnost R.F.T. se zapojila do programu MSIC Expand

Spojit odborníky a nabídnout efektivní řešení problémů je cílem programu Moravskoslezského inovačního centra nesoucí název MSIC Expand. Každá firma se během svého vývoje dostane do bodu, kdy je pro její další rozvoj nutný nový impuls. Nebo narazí na bariéru jejíž překonání může vést k zásadnímu posunu úspěšnosti firmy na určitém trhu i v celkové ekonomické situaci. Program MSIC Expand spojuje firmy s odborníky, tzv. experty, s bohatými zkušenostmi v různých oborech podnikání a nabízí efektivní řešení jejich problémů. Manažerská a konzultační společnost R.F.T. s.r.o., která se specializuje na změnové řízení a restrukturalizaci firem, se do programu MSIC Expand zapojila v roli experta.

Prvním klientem společnosti R.F.T. v rámci výše uvedeného programu se stala úspěšná start-upová IT firma Webvalley s.r.o. se sídlem v Ostravě, která letos oslavila pět let na trhu. Orientuje se především na zákazníky z USA, pro které staví weby, vyvíjí online aplikace nebo portály. Za firmou stají dravý dvaceti šesti letý Lukáš Vlček, zakladatel a majitel společnosti.

"Společně s experty společnosti R.F.T. jsme se zaměřili na snížení rizikových faktorů se kterými přicházíme do styku v našem oboru podnikání se zahraničními subjekty. Pan Tomáš Pastrňák nám otevřel spolupráci s bankami, kde nám pomohli s fixací kurzu pomocí měnových forwardů, opcí a faktoringu. Dále jsme se  naučili sestavit první verzi business plánu pro nadcházející rok 2018, kdy nám experti ukázali šablonu pro jeho tvorbu a pomohli s realizací. Tvorba ekonomického plánu popisuje rozvoj společnosti v oblasti ekonomiky, prodeje, firemních procesů, kvality služeb a organizace klíčvových projektů. V poslední fázi tohoto programu jsme se společně s HR expertkou zaměřili na oblast rozvoje zaměstnance a na personální situaci v naší firmě. Cílem bylo vytvořit takovou strategii, aby nedocházelo k fluktuaci zaměstnanců jako v případě ostatních IT firem v regionu", zhodnotil spolupráci se společností R.F.T. Lukáš Vlček.

"Spolupráce s mladými lidmi mě velmi nabíjí a v tomto případě si veškerou práci opravdu odvedli kluci z Webvalley sami. My jsme jim pouze ukázali způsob, jak na to. Výsledek je fascinující", uvedl Tomáš Pastrňák, majitel a jednatel společnosti R.F.T. s.r.o. k průběhu spolupráce s lidmi z Webvalley. Současně velmi ocenil progresivní přístup mladého a velmi talentovaného majitele společnosti Webvalley s.r.o.

Lukáš Vlček zařadil program MSIC Expand k těm nejpřínosnějším, které mohou mladé firmy v Moravskoslezském kraji využít. Na základé prvotního projektu bude spolupráce společnosti R.F.T. s.r.o., coby experta programu MSIC Expan, dále pokračovat a společnost R.F.T. tak může pomáhat dalším mladým firmám v regionu.

 

 

ŘÍZENÍ PODNIKU FORMOU INTERIM MANAGEMENTU

Kontaktujte nás